myclimate UNFCCC Tarafından Ödüllendirildi

 

myclimate’ın iklim değişikliği ile mücadelede dünyadaki öncü konumu yeni bir ödül ile taçlandırıldı. . myclimate’ın 2 projesi, UNFCCC (Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi) tarafından duyurulan ‘’Lighthouse Activities’’ projeleri arasından ödül almaya hak kazandı.  

myclimate imzası taşıyan 2 proje, Doha’da gerçekleştirilen İklim Konferansı’nda, ödüllerini Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ve UNFCCC Genel Sekreteri Christiana Figueres elinden aldı. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’nin, Bill & Melinda Gates Vakfı tarafından desteklenen ‘Değişim için Momentum’ dahilindeki uluslararası danışmanlar kurulu tarafından incelenen projeler, iklim değişikliği ile mücadeleki önemi, yerel toplulukları kalkındırmadaki potansiyeli baz alınarak derecelendirildi.

myclimate iki projesinin ödül aldığı organizasyon ile iklim değişikliği mücadelesindeki gücünü arttırmış oldu. Ödüller hem bizler hem de partnerlerimiz için büyük önem taşımakta. Gelecekte de en az bunlar kadar önemli ve ilham verici yeni projelerle iklim değişikliği ile mücadelemizi arttırmaya devam ediyor olacağız. Projelerimiz hakkında daha detaylı bilgi için:

 Ödüllü Projelerimiz

Ödül alan projelerimizden bir tanesi Nepal- Kathmandu’da hayata geçİrildi. Organik atıkların, yüksek kalitede organik gübreye kompostlama ile dönüştürüldüğü proje hem metan emisyonlarını azaltmakta, hem de depolama alanlarının doluluk oranlarını küçültmektedir. Diğer projemiz ise Peru’da hayata geçirilmekte ve kireç ocaklarının daha verimli, çevre dostu hale dönüştürülmesi için pilot aşamada sürdürülmektedir. Peru’yu takiben Ekvator’da da yürütülecek olan çalışma, fosil yakıt kullanımını tamamen yenilebilir enerji yatırımlarıyla azaltmakta ve myclimate’in  iklim değişikliği ile mücadelesini güçlendirmektedir.

Daha detaylı bilgi için: http://www.myclimate.org/service/news/detail/archive/2012/december/article/ban-ki-moon-announces-two-of-myclimate-projects-as-lighthouse-activities-at-climate-conference.html?tx_ttnews%5Bday%5D=05&cHash=b3258dd80879c4f77bbe765d0f8c3e46

Rimanga informato/a!