News

myclimate Ödülleri

myclimate Ödülleri

 

myclimate Ödülleri, iklim değişikliğiyle mücadelede sektörlerine öncülük eden firmalara Berlin’de düzenlenen ITB turizm fuarında dağıtıldı. İkinci kez dağıtılan myclimate Ödülleri’ nin bu yılki sahipleri TUI Cars, Hostelling International, Sunstar Hotels ve MeinFernbus.de oldu.

TUI Cars, karbon denkleştirme kavramını işletme modelleri içerisine entegre ettiği için ödülü kendi sektöründeki öncü konumu sebebiyle kazanmış oldu. Ayrıca TUI  Cars, 2013 yılı içerisindeki tüm araç kiralamalarını karbon nötr gerçekleştirecek.

The Sunstar Hotel, otel kategorisinde ödülün sahibi oldu. Otelcilik sektöründe karbon denkleştirmeyi hem kendi işletme modeli hem de endüstrisi içerisine uzun yıllardır entegre eden marka, konunun öncülerinden oldu. Son beş yıldır tüm sera gazı emisyonlarını nötrleyen Swiss Hotel Group, bu konuda ülkemizdeki diğer işletmeler için de yol gösterici önemli bir örnek niteliği taşımakta.

MeinFernbus.de, 2012 yılı için mobilite sektörünün en iyi çıkış yapan markası ödülünü aldı. Yolcuları için gönüllü olarak karbon denkleştirme seçeneğini tüm satışları için hizmet olarak sunan marka, işletme modelinde iklim değişikliği ile mücadeleyi entegre ederek marka kişiliğini de güçlendirmiş oldu.

HI- Hostelling International ise, 2012 yılı için otelcilik sektörünün en iyi çıkış yapan markası ödülünün sahibi oldu. 13 ülkedeki operasyonları için rezervasyon prosesi içerisine karbon denkleştirme seçeneğini entegre eden network, karbon nötr kalış seçeneği sunmakta. HI- Hostelling 2013 içerisinde tüm dünyadaki faaliyetleri için karbon nötr kalış hizmetini kuvvetlendirecek.

 

Rimanga informato/a!